Serwer Dedykonany Czy Serwer VPS ? – Oto jest pytanie.

Podjęcie decyzji między wyborem serwera VPS a serwera dedykowanego powinny obejmować proces podejmowania decyzji. Serwer dedykowany jest korzystna na VPS i vice-versa. Prawdziwy serwer dedykowany serwer wymaga rzeczywistego sprzętu, który stoi sam do obsługi stron internetowych wniosków.VPS (Virtual Private Serwer) , który obsługuje zarówno wnioski i zapytania od innych klientów sieci hosta usługi. Dzielić się z innymi ludźmi VPS w celu uzyskania najlepszych zainwestowana złotówka. Teraz, kiedy przychodzi do ustalenia, jakie są Twoje potrzeby, należy rozważyć swoje chce i potrzebuje.Czego wymagać swojej stronie zrobić dla Ciebie o ile wydajność dotyczy?Oczywiście, jeśli dzielą VPS z innymi klientami sieci Web hosta, będziesz doświadczać mniej szybkości i wydajności czasu dostępu. To dlatego, że VPS jest do obsługi wszystkich żądań z innych klientów, jak również.

Serwer dedykowany będzie znacznie szybszy Gdybyś potrzebował popyt wydajności. Jednak serwer dedykowany zwykle kosztuje o wiele więcej. Tak, teraz jest czas na przerwę rzeczy w dół i spójrz na to, co każda z opcji naprawdę oferuje. Jeśli masz stronę internetową, która sprawia, że znaczny zysk i serwuje wiele klientów każdego dnia, a następnie serwer dedykowany to chyba będzie najlepsza opcja. Ale jeśli prowadzisz stronę mniejszych rozmiarów, że nie ma dużo wymaga zasobów, to prawdopodobnie można bezpiecznie dostarczyć do klientów korzystających z witryny Virtual Private Server.

Virtual Private Server ma wszystkie te same opcje i funkcje serwera dedykowanego nie. Ty wciąż dostać dostęp do cPanel i może wykonać każde zadanie, że serwer dedykowany nie. Jedyną różnicą jest poziom wydajności serwera. Niektórzy ludzie zdecydować się na jazdę próbną z Web hosting usługi, rejestrując się w wartości miesiąca od doręczenia zarówno serwer dedykowany i VPS zadecydować, który działa lepiej dla nich. Uniemożliwia im to co kosztownych błędów zakupu i podpisanie umowy na kontrakt lat (lub więcej).

Aby naprawdę wiedzieć, czy możesz skorzystać z dedykowanego serwera i VPS, musisz zmierzyć w zakresie funkcjonowania witryny. Prowadzenie oko na całkowite wykorzystanie procesora, wykorzystania pasma i czasu dostępu do bazy danych pozwoli Ci zrozumieć, jak wybór między dwoma mogłyby poprawić swojej stronie internetowej lub biznesu.

Na przykład, powiedzmy, że jesteś właścicielem strony internetowej, na rynku, że dostaje 100.000 odsłon dziennie. Nie jesteś Virtual Private Server do obsługi obciążenia pracą, ale rozważa przejście na serwer dedykowany. Zamiast ślepo podejmowania decyzji o zakupie, można podjąć decyzję, aby analizować statystyki internetowe do lepszego zrozumienia sposobu, w jaki wybór będzie miał wpływ działalności. Można zauważyć, że witryny wydaje się powolny razy szybciej, ale kilka godzin później. Jest to jeden z ostrzegawcze sygnały, że należy przejść do serwera dedykowanego. Serwery te są tam, by służyć swojej stronie internetowej sam i nigdy nie będzie okresowe przęseł długi czas dostępu z powodu innych klientów na serwerze. Ze względu na długi czas dostępu i niską wydajność serwera, można podjąć decyzję, aby przejść do serwera dedykowanego.

Bo to klient jest co tak dużo pieniędzy z ich strony internetowej, kosztów korzystania z dedykowanego serwera faktycznie zwiększa marżę zysku. W naszym kolejnym przykładzie dokładnie odwrotnie.

Korzystanie z innym przykładzie, hosting klienta, który jest aktualnie pomocą dedykowanego serwera ogłoszeń on lub ona może zaoszczędzić pieniądze poprzez przejście do VPS . Na stronie internetowej nie bardzo się wielu przebojów, a decyzja dotycząca korzystania z dedykowanego serwera był zły ruch w pierwszej kolejności. Tak więc, używając tej samej sieci host, klient sprawia, że przejście do VPS tego samego dnia. Strona jest z powrotem i działa w ciągu kilku godzin, a prędkość jest tak szybko, jak to było wcześniej. Różnica polega na tym, że klient zakończył się zachowanie setek dolarów w porównaniu do tego, co było płacić za serwer dedykowany. Miejsce nie było zbyt dużych nakładów na początek i zaledwie około 5.000 odwiedzających miesięcznie. Jest to przykład na to, gdzie VPS może uratować klienta dużo pieniędzy na drogie koszt korzystania z serwerem dedykowanym.

Tak więc widać, w obu przypadkach z naszych przykładów, klient może dokonać mądrej decyzji hosting po prostu przez zrozumienie użycie zasobów swojej stronie internetowej. Zwykle, analityk hosting będzie w stanie powiedzieć, czy nie pojawią się problemy z VPS i kiedy serwer dedykowany będzie mądrą decyzją o zakupie.

One comment

  1. Sam urzywał serwera VPS do platformy forex i to świetne rozwiązanie ale tak naprawdę jest tańszy od dedyka co do wydajności wiadome że nie to samo. Fajnie ujęte dobry Blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *